3.-7.7.2011 Prešov

FRAGARIA 4SPORT CUP 2011

MATEJKA KINDER team reprezentovali:

Patrik Rumanský, Erik Tutura, Michal Javorek, Dominik Javurek, Filip Chovanec, Dominik Veselovský, Thomas Kotlar, Michal Fašanok, Matúš Smieško, Martin Repa, Janko Ferleťák

Tréner: Pavol Mäsiar

Manažer: Matejka Dušan

Lekár: Matejková Danka

 

Do ALL STAR teamu turnaja sa dostali: Dominik Veselovský a Michal Fašanok

Najlepším hráčom turnaja v kategorii U9 bol Dominik Veselovský

 

Všetkým BLAHOŽELÁME :)))

 

video: www.4sport.sk/fragaria2011video/archiv01_04.php

 

 

Nedeľa 3.7.2011

FC Girom Pitešti (RO) - MATEJKA KINDER team 1:1 o 15 hod. hlavný štadion C

Zápas dosť ovplyvnila dlhá cesta, nezohratosť teamu a vlastne úplne prvá účasť všetkých chlapcov na takomto podujatí. Do zápasu lepšie vstúpili rumuni, ktorý po našej chybe dostali loptu do siete. Naše vyrovnanie zabezpečil Dominik Veselovský.

MATEJKA KINDER team - ASC kinder Singeorgiu de Mures (RO) 4:0 o 16.30 hod. ihrisko A

V tomto zápase sme nad veľmi silným súperom dominovali. Za stáleho dažda veľmi dobre zahral Thomas Kotlar. O goly sa podelili Fašanok, Ferleťák 2, Veselovský.

Pondelok 4.7.2011

FK SAFI Prešov - MATEJKA KINDER team 2:2 o 8 hod. ihrisko E

V zápase v ktorom sme boli lepším družstvom, sme si vypracovali mnoho streleckých príležitostí. Doplatili sme však na nepremienanie šancí. Góly dali Kotlar, Tutura

MATEJKA KINDER team - Bohemians 1905 Praha 1:6 o 10 hod. ihrisko E

Jednoznačná dominacia výborného Bohemiansu aj keď sme im strelili prvý gol, ktorý bol ich jediný inkasovaný v skupine. Súper bol lepší v kombinovaní a v premieňaní šanci. Vyrovnali sme sa im v hre jeden na jedného. Gol vsietil Thomas Kotlar

Utorok 5.7.2011

SC Olympiets Zhitomir (UA) - MATEJKA KINDER team 3:4 o 16 hod. hlavný štadion C

Zápas sa pre nás začal vyvíjať úplne fantasticky. Už v polovici zápasu sme viedli 3:0 po goloch Veselovského 2 a Kotlara. Súper sa však nevzdával a za pár minút znížil a dokázal aj vyrovnať. Našu kvalitu sme potvrdili víťazným golom Veselovského.

FC Krasnodar Armavir (RU) - MATEJKA KINDER team 0:1 o 18.30 hod. hlavný štadion C

Papierovo najslabšie družstvo však vôbec nebolo také slabé. Do vedenia nás dostal Fašanok po rohovom kope Veselovského. Strelili sme aj další gol, ktorý však rozhodca neuznal. Behaví rusi nám nedali dýchať až do konca zápasu.

Streda 6.7.2011

MATEJKA KINDER team - Dinamo Riga (LV) 5:2 o 13 hod. umelá tráva

Nakoľko bol zápas odložený pre silný dažd z rána na popoludnie, odohral sa na umelej tráve. Do zápasu v ktorom obom súperom šlo o postup do štvrťfinále lepšie vstupili hostia, ktorý sa ujali vedenia. To náš celok naštartovalo a doslova Rigu rozstrieľalo. Riga v závere už len znižovala. Goly: Veselovský 4, Kotlar

BOL NÁS POZRIEŤ   CELTIC GLASGOW

Streda 6.7.2011 o 8.30 hod.

Naše pozvanie na posledný zápas v skupine s Dinamom Riga (v konečnom dôsledku rozhodujúci) prijala pozvanie celá výprava Celticu Glasgow. Vzhľadom k tomu, že pršalo prišli tréner Martin Miller a manažer Celticu. Pôvodný zámer vzhliadnutia zápasu sa tiež neuskutočnil, nakoľko pre zlé počasie bol zápas preložený na 13 hod. a v tom čase Celtic hral svoj zápas. Tréner nám ukázal niekoľko futbalových fintičiek, pogratuloval hráčom k úspešnému účinkovaniu, spravili sme si spoločnú fotku, odovzdal hráčom zlatý gombík Celtiku a vlajku a poblahoželal veľa  úspechov. Zaujalo ho niekoľko hráčov.

 

Štvrtok 7.7.2011

Štvrťfinále

8 hod. Arilje (Serbia) - MATEJKA KINDER team 1:1 na 11m kopy 1:3 umelá tráva

V zápase snáď s najväčším favoritom turnaja, ktorý postúpil zo skupiny s hrozivým skóre 38:3 sme podali fantastický výkon. Štvrťfinále, ktoré vždy rozhoduje o tom či ste úspešný, alebo neúspešný, sme začali lepšie My. Po výborne zahranom priamom kope nás dostal do vedenia Dominik Veselovský. Dlho sme odolávali, ale srbom sa predsa len podarilo vyrovnať. Prišli na rad pokutové kopy. Postupne Fašanok, Veselovský, Rumanský ich s obrovským adreanlínom pre realizačný team premenili. :)))

Semifinále

10 hod. MATEJKA KINDER team - FS Uzhgorod (UA) 1:0 umelá tráva

V zápase, kedy sa hrá už o medailu sme boli počas celého zápasu mierne lepší. Našu optickú prevahu korunoval 3 min. pred koncom zápasu výborne hrajúci Kotlar po nezištnej kolmici Veselovského. Po konečnom hvizde rozhodcu sa stalo finále skutočnosťou :)))

FINALE

12.30 hod. MŠK TESLA Stropkov - MATEJKA KINDER team 4:0 hlavný štadion

Vo finále nám patrilo prvých 8 min. v ktorých sme mali aj dobré príležitosti. Postupne však iniciatíva a kvalita prešla na najlepší team turnaja zo Stropkova. Ich fyzické predpoklady a dobrá kombinácia slávili úspech aj v tomto zápase.

 

RESUMÉ

Pavol Rumanský otec "Bol to super zážitok pre nás rodičov a dobrá skúsenosť pre mladých hráčov. Atmosféra na ihrisku sa nedá opísať, tú treba zažiť. Ďakujeme všetkým, ktorý sa podieľali na realizácii turnaja ako aj príprave hráčov. Sme na nich hrdí."

Peter Veselovský otec "Vzhľadom na vysoký počet teamov bol organizačne turnaj dobre zvládnutý na europsky nadpriemer. Chlapci svoju neskúsenosť z takýchto turnajov výborne nahradili vysokou bojovnosťou a tým získali nikým nečakane výborné 2. miesto z 32 účastníkov, ktorý boli vysoko zohratý a boli to teami, kde sa hrá futbal na vysokej úrovni. Mali vo svojom družstve najlepšieho hráča turnaja a v all stars teame 2 hráčov. Niektorý chlapci odohrali za necelých 5 hracích dní skoro 250 hracích minút, čo je na tento vek 9 ročných niečo neuveriteľné."

Dan Vatt tréner Bohemians 1905 Praha "Takže postrehy jsou asi následující: co se týče našeho mužstva, tak ti co hráli proti Vám, tak asi to bylo v porádku, na konci jim docházeli trochu síly, ale mohu být spokojen. Co se týká žlutých, tak je to pro me zklamání, jelikož jinak jsme meli perfektní sezonu a žlutí meli úkol tam vyhrát, je to fotbal, na nekterých jiných turnajích jsme meli i trochu štestí, ale tady to chlapci ne uplne zvládli. Co se týče vašeho mužstva, tak tam není co rešit, samozrejme hráč s číslem 7 je vynikající - hned bych si ho vzal k sobe. Co se ostatního týče, špatné ubytování, špatná strava, idioti ze Zhitomirru (starší hráči a ješte se cítí uražení ...) Nakonec když o tom premýšlím, tak asi nejvíc mile jste me prekvapili vy."

Pavol Mäsiar tréner MATEJKA KINDER team "Bol to turnaj vysokej úrovne v ktorom sme nechceli sklamať. Priebeh turnaja naznačil, že sa môžme rovnať aj zvučným súperom, čím bolo aj druhé miesto v turnaji."

Dušan Matejka manažer teamu "Niekedy stačí človeku len trošku chcieť. Chalanom treba ukázať, že im veríte. Z chalanov z dediny sa stali za 5 dní hviezdičky. Ich chcenie a radosť bolo pre mna najväčšou odmenou. Dokázali sme sa vyrovnať ba priam porážať aj družstvá z futbalových akadémii z rumunska, ruska, lotyšska, srbska, ukrajiny. Boli to obrovské výpravy s neskutočným realizačným teamom a podporou aj nadnárodných koncernov ako E.ON, Gazprom. My sme však svojou skromnosťou a nezkazenosťou dokázali viac. Asi sa mi do pamäte vryli dva momenty: ked sme vo štvrťfinále po 11m kopoch prešli cez Srbov, kde chlapci súpera po zápase na lavičke niekoľko minút plakali. Druhým bolo stretnutie s manažerom a trénerom Celticu Glasgow, ktorého dohodnutie nebolo vôbec zložité a sami predstavitelia Celticu boli veľmi milo prekvapení, že sa s nimi chce niekto stretnúť. Môj zámer bol osloviť len trénera, ale prišla milá správa, že na rozhodujúci zápas s Dinamom Riga príde celá výprava. Počasie to však skomplikovalo. Neopísateľnou bola aj atmosféra na zápasoch, kde hlavne mnohopočetné výpravy z Rumunska a Ukrajiny vytvárali kulisu hodnú medzinárodného turnaja. Ja sa musím poďakovať rodičom ktorí sa na turnaji zúčastnili a tiež nám vytvárali neopísateľné chvíle :)) ...Fašanok, Ferleťáková, Kotlárovci, Veselovský, Javorek, Braňo Repa s rodinou, Palko Rumanský s ekipou :))) ...niekedy šli až zimomriavky po tele. Chcem sa poďakovať realizačnému teamu - trénerovi teamu Palkovi Mäsiarovi a kustodke Danke Matejkovej, trénerom Bellovi, Blaščíkovi, Tholtovi, Pakozdymu ako aj všetkým ktorý nás podporili či finančne alebo materiálne - Ing. Fronko Tibor, Ing. Tibor Kabzan, Richard Muchy, starosta obce Svätý Kríž, Jaroslav Bendík. A ešte na margo :)) dostali sme dve ponuky na veľké medzinárodné turnaje do Rumunska :))) ...Výzva? :)))"

 

Skupina (Group) B - ihrisko ( playground ) Jazdecký areál

  Družstvá Teams 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

Skóre Score

Body Points

Miesto Placement

1. Bohemians 1905 Praha (green-white) ( CZ )   3:0 1:0 7:0 6:1 3:0 8:0 5:0 33:1 21 1.
2. FK SAFI Prešov ( SK ) 0:3   1:4 0:1 2:2 3:1 2:2 2:3 10:16  5 7.
3. ASC Kinder Singeorgiu de Mures ( RO ) 0:1 4:1   0:1 0:4 5:0 1:2 4:2 14:11  9 5.
4. FC Girom Pitesti I. ( RO ) 0:7 1:0 1:0   1:1 1:0

1:2

1:0 6:10  13

 

3.

5. Matejka Kinder team ( SK ) 1:6 2:2 4:0 1:1   1:0

4:3

5:2 18:14 14 2.
6. FC "Krasnodar" Armavir ( RU ) 0:3 1:3 0:5 0:1 0:1   0:1 0:1 1:15

0

8.
7. SC Olympiets Zhitomir ( UA ) 0:8 2:2 2:1

2:1

3:4

1:0   0:3 10:19 10 4.
8. FK Dinamo Riga ( LV ) 0:5 3:2

2:4

0:1 2:5 1:0 3:0   11:17 9 6.

 

  Štrvťfinále / Quarter Final Matches  
1.

Arilje 2002 ( SRB ) - Matejka Kinder team ( SK )

1:1 (PK 1:3)
2.

Bohemians 1905 Praha (green-white) ( CZ ) - MŠK Tesla Stropkov ( SK )

0:1
3.

Bohemians 1905 Praha (yellow) ( CZ ) - Everest SK Tallinn ( EE )

2:1
4.

ACS Junior Galati  ( RO ) - FS Uzhgorod ( UA )

0:2
 
  Semifinále / Semi-Final Matches  
5.

Matejka Kinder team ( SK ) -FS Uzhgorod ( UA )

1:0
6.

MŠK Tesla Stropkov ( SK ) - Bohemians 1905 Praha (yellow) ( CZ )

1:0
 
  O 3. miesto / Match for 3rd place  
7.

FS Uzhgorod ( UA )  - Bohemians 1905 Praha (yellow) ( CZ )

0:3
 
  Finále / Final Match  
8.

Matejka Kinder team ( SK ) - MŠK Tesla Stropkov ( SK )

0:4
 
KONEČNÉ PORADIE / FINAL RESULTS
1. MŠK Tesla Stropkov ( SK )
2. Matejka Kinder team ( SK )
3. Bohemians 1905 Praha (yellow) ( CZ )
4. FS Uzhgorod ( UA )

 

Najlepší strelec:
Best goal kicker : 

Erik Hurný - MŠK Tesla Stropkov ( SK )

Najlepší brankár:
Best goal keeper : 

Filip Baláž - MŠK Tesla Stropkov ( SK )

Najlepší hráč:
Best player : 

Dominik Veselovský - Matejka Kinder team ( SK )

 
ALL STARS
 

Filip Baláž

MŠK Tesla Stropkov ( SK )

 

Matyáš Coňk

Bohemians 1905 Praha (yellow) ( CZ )

 

Martyn Baksha

FS Uzhgorod ( UA )

 

Dominik Veselovský

Matejka Kinder team ( SK )

 

Michal Fašanok

Matejka Kinder team ( SK )

 

Samuel Slobodník

MŠK Tesla Stropkov ( SK )

 

Denys Slyusar

FS Uzhgorod ( UA )